Must have na drogę i wakacyjną niepogodę z dziećmi

/
0 Komentarze
Sezon urlopowy w pełni! My z racji prac remontowo - budowlanych przeprowadzanych w naszym ogrodzie, właśnie tam, spędzamy każdą chwilę. Tak więc w te wakacje dalszy wyjazd odpada. Jednak organizując nawet krótkie wypady, jestem przygotowana na czarną godzinę, która prędzej czy później zawsze nadejdzie.

Jeżeli zastanawiacie się jak umilić dziecku podróż czy też, co zabrać ze sobą na wypadek niepogody, oto kilka wskazówek. Nasze MUST HAVE nawet na krótką podróż.1. ZNIKOPIS - nabytek, który towarzyszy nam już od baaardzo długiego okresu i nadal jest bardzo atrakcyjny w momencie, kiedy dopada nas nuda. Pozytywne jest to, że korzysta z niego również nasza młodsza pociecha. 2. CzuCzu - to propozycja, z którą każdy kto o niej nie słyszał powinien czym prędzej się zapoznać. Wspaniały sposób na spędzanie czasu z dzieckiem. Oferta CzuCzu jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie tylko ze względu na wiek, ale również płeć i zainteresowania. U nas hitem są "Zagadki CZuCZu" oraz "Moje pierwsze słowa".3. Travel Puzzle - puzzle kupione właśnie z myślą o podróżach. Sprawdzają się idealnie! Opakowanie małe, poręczne, w sam raz do auta. W pełni spełnia swoje zadanie.  4. Gra Hungry Hippos - jakiś czas temu kupiłam tę grę, tak o! Wersja dla dwóch osób, mała, nie zajmuje dużo miejsca. Gra nie tylko sprawia mnóstwo frajdy, ale również doskonali umiejętności zręcznościowe, uczy refleksu i zdrowej rywalizacji. Gra przeznaczona dla dzieci +4, jednak z czystym sumieniem mogę polecić dzieciom młodszym. Nasz trzylatek od razu "załapał" o co chodzi. Co ważne nadaje się do auta. Wystarczy mieć książkę, o której piszę poniżej, świetnie sprawdza się jako stoliczek ;-)5. Książka "Opowiem Ci, mamo, co robią auta" - to książka nad którą można spędzać godziny, a i tak zawsze znajdzie się nowy element, o którym można opowiadać. Książka idealnie nadaje się dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Wykonana jest z grubych, tekturowych kartek, dzięki temu jest na prawdę baaardzo wytrzymała! Książka uczy spostrzegawczości oraz rozwija umiejętność opowiadania. Z tej serii znajdziecie jeszcze m. in. "Opowiem Ci, mamo, co robią żaby", "Opowiem Ci, mamo, co robią pająki".
6. Memory - gra pamięciowa, ćwiczy zdolność koncentracji i pamięć wzrokową. Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat i z tym się zgadzam. M. dopiero teraz zaczyna "łapać" o co chodzi. Jeżeli macie swoje sprawdzone sposoby na marudy w aucie, lub też wakacyjną niepogodę piszcie! Chętnie wprowadzę też coś nowego do naszego "niezbędnika podróżnika" :-)


Możesz także polubić

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.